Nasıl Muayene Olurum?
25 Ocak 2022

 

NASIL MUAYENE OLURUM

RANDEVU ALMA BİLGİLERİ

            T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye''de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi''ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi''dir. MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerine Alo182 arayarak canlı operatörlerden, web üzerinden ya da MHRS mobil uygulamasından kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir sistemdir. Türkiye''de uygulanmakta olan (MHRS), AB''nin kabul ettiği 20 temel kamu hizmetlerinden biridir. MHRS; kamu hastanelerinde ve bağlı sağlık kurumlarında dağınık halde uygulanan randevu sistemlerini merkezileştirmiştir. Aynı zamanda kamu hastanelerinin randevu sistemlerini bir merkezden yöneten dünyadaki ilk ve tek sistem olma iddiasını taşımaktadır. MHRS; Alo 182 Çağrı merkezi üzerinden, internetten, mobil uygulamalardan hastanelerimizden ve aile hekimlerimizden vatandaşlara %99,6 erişilebilirlik seviyesinde hizmet verebilmektedir. MHRS; randevu sisteminden toplanan verileri ile yeni sağlık politikalarının gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

NASIL MUAYENE OLABİLİR ve RANDEVU ALABİLİRİM?

            Hastalarımız acil durumlarda 7/24 hastanemize başvurabilirler. Hekimlerimizin mesleki konularda takdir yetkisi bulunmaktadır.
Hastalarımız nufus cüzdanlarını mutlaka yanlarında bulundurmalıdır.
Normal poliklinik muayenesi randevu alınması gerekmektedir. Randevular telefon, internet üzerinden ve hastane içindeki randevu veznelerinden alınabilmektedir.
Hastanemizde yoğunluktan dolayı randevu kapasiteleri bazı hallerde dolabilmektedir.
Poliklinik randevu saatinizi beklerken bazı hallerde muayene süreleri sarkabilmektedir. Bu konularda anlayış ve sabrınız için başhekimlik olarak teşekkürlerimizi sunarız.

Poliklinik Çalışma Saatleri

Mesai İçi

08.30 - 12.00
13.00 - 16.30

TELEFONLA RANDEVU
Hastalarımız 182 numaralı telefondan randevu alabilirler.

 

İNTERNET ÜZERİNDEN RANDEVU
            Hastalarımız  Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden açılan sayfadaki adımları takip ederek randevu alabilirler.

 

MUAYENE İÇİN GEREKEN EVRAKLAR NELERDİR?

            Hastanemizde muayene olmak isteyen hastaların Sosyal Güvenlik Kurumlarından müstehak olduklarından emin olmaları gerekmektedir. Aksi hallerde hastaneye gelmeden önce Sosyal Güvenlik Kurumlarına uğramaları gerekmektedir. Hastaların yanlarında getirecekleri evraklar;

  • Nüfus cüzdanları,
  • Randevu PIN numaraları,
  • Varsa kullandıkları ilaçlar ve listesi,
  • Varsa sağlık karneleri,
  • Varsa ilaç ve diğer allerjileri bulunan maddelerin listesi,
  • Varsa kronik hastalıklarının listesi ve eski epikriz evrakları,
  • Varsa daha önce hastanede yapılan işlemler listesi, hastalık geçmişleri,
  • Biliniyorsa tedavi oldukları hekim isimleri getirmeleri,
  • Kan alınması gereken durumlarda son 8 saat içerisinde aç olmaları gereklidir.

 

Hastanemizde muayene esnasında, polikliniğe göre değişiklik olmakla birlikte, hastalarımızın hekimlere kolaylık sağlaması açısından dar ve sıkı olmayan kıyafetleri giyinmeleri önerilir.

Ateşli hastalık durumlarında ince kıyafetleri tercih etmeleri hava şartlarına bağlı olarak üzerilerine alabilecekleri ince hırkaları tercih etmeleri önerilir.

Hastalarımızın hastaneye gelirken değerli metal takıları takmamaları, mümkün olduğu sürece takı takmamaları önerilir.

Hastane yoğunluğu nedeniyle aksaklık çıkmaması için zorunlu haller dışında değerli eşyalarınızı yanınıza almamanız önerilir.